فروشگاه اینترنتی لباس ترک رونیور

۱۷٫ غذا های محلی و سنتی استان خراسان شمالی

 

khorasan n 17. غذا های محلی و سنتی استان خراسان شمالی

استان خراسان شمالی که از اقوام مختلف کرد، ترک، فارس،ترکمن، عرب، بلوچ و لر تشکیل شده است هر یک از اقوام در این روزها غذاهای سنتی خاصی را برای افطار و سحر طبخ می‌کنند.

پخت محلی “آنه ” فتیر” قتلمه”آش زرشک یا زرک” و آش “بلکه” از غذاهای سنتی رایج بر سفره روزه داران استان خراسان شمالی است که بیشتر در روستاها طبخ و گاها در شهرها به فروش می‌رسد و سفر شهروندان استان را نیز رنگین می‌کند.

یکی از ترک زبانان بجنوردی از سنت معمول پخت آش “زرشک” یا “زرک” در بین ترکهای فامیل خود سخن به میان آورده و در گفت و گو با ایرنا می‌گوید: این آش غذای مورد علاقه‌ای است که در ماه رمضان طرفداران زیادی در خانواده ما دارد.

“زهرا رضایتی” افزود : آش موسوم به “زرک” نوعی آش قدیمی است که بیشتر در فصول سرد سال طبخ می‌شود، ولی در ماه رمضان این نوع آش بر روی ضیافت افطار استقبال‌کننده های زیادی دارد.

او این نوع آش را در بین اقوام عشایر بیشتر شناخته شده دانسته و می‌گوید : این نوع آش با استفاده از زرشک کوهی که در دل طبیعت در تابستان جمع‌آوری می‌شود پخته می‌شود.

وی آش “بلکه” را یکی دیگر از غذاهای خوش طعم و پرطرفدار ماه رمضان در بین بجنوردیها ذکر کرد و گفت : در این آش از برگه‌های مستطیل شکل و باریک رشته‌های محلی استفاده می‌شود و به این منظور به این آش محلی “بلکه” گفته می‌شود.

“لیلا سوری” از اهالی شهرستان مانه‌وسملقان نیز می‌گوید : بیشتر روستاییان این دیار از یکی دو روز مانده به ماه مبارک تدارک پخت انواع نان محلی، موسوم به نان خانگی، فتیر و قتلمه را می‌دهند.

او می‌گوید : در دل روستاها و حتی شهرهای این منطقه آنچنان رمضان و معنویت این ماه نفوذ کرده است که زنان قدیمی این خطه هر ساله به عنوان رسم ترجیح می‌دهند نان سفره افطار را برای تمام این ‪ ۳۰‬روز ماه مبارک به وسیله پخت نان محلی و در تنورهای خانگی انجام دهند.

او افزود : این سنت هنوز هم دربین اهالی این شهرستان به صورت کمرنگ‌تری نمود دارد و مردم برای تهیه انواع نان محلی سفره افطار همه روزه در صفهای طولانی پخت و پز نانهای محلی در این شهرستان در انتظار می‌مانند.

وی که از شور و نشاط از یاد رفته روستاها برای تهیه اقلام ماه رمضان که همیشه از یک هفته قبل شروع می‌شد خاطرات شیرینی به یاد دارد، می‌گوید : در چند سال پیش همسایه‌های یک محل به صورت مشترک یک روز کامل را برای پخت نان و فتیر ماه رمضان صرف می‌کردند.

یکی از اهالی شهرستان مانه و سملقان از اقلیتهای عرب این شهرستان می‌گوید : در چند سال اخیر غذاهایی که برای سفره‌های افطار و سحر طبخ می‌شود بیشتر به سمت طبخ انواع و کباب رفته است.

او می‌گوید: با این حال من در این ماه هنگام پخت غذای افطار و سحر به این فکر می‌کنم که غذای سفره‌ام رنگ تجمل نگیرد.

این زن روستایی افزود: هر گاه نوه‌ها و فرزندانم در افطار میهمان من باشند حلوای شیره خرما از غذاهای معمولی است که در افطار برایشان آماده می کنم.

یکی از اهالی “شوقان” نیز پخت نان “انه” (‪ (ANE‬را از رسومات این خطه ذکر کرد و گفت : به این نوع نان در سایر مناطق خراسان شمالی نان چوزمه گفته می‌شود.

وی افزود : این نان با استفاده از خمیرآرد گندم و سرخ کردن در روغنهای نباتی و گیاهی کنجد، دانه پنبه درست می‌شود که بعد از آماده شدن با پاشیدن شکر بر روی آن خورده می‌شود.

یک محقق بجنوردی در این زمینه می‌گوید : حلوا، آش رشته، حلیم، پلو با خورشت قیمه، زولبیا، بامیه و خرما از خوراکهای معمول سفره‌های افطار و سحر این استان است.

“قاسم مهر نیا” به خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت‪ : ۰‬پلوی قابلی، آبگوشت، پخت انواع نان قاق، قتلمه، نان سبزی، فتیر شیرین را از دیگر خوراک مرسوم ماه رمضان در خراسان شمالی ذکر کرد.

  کماج و عقیقه دو غذای معروف محلی شهرستان شیروان است.

http://www.irtourist.ir/Shirvan.aspx

 

نوشته شده توسط یاسری 
| لینک ثابت |
۱۲م اسفند ۱۳۹۰ بدون نظر دسته بندی : آشپزی , غذا نویسنده : admin

دیدگاه خود را به ما بگویید.


Wordpress

Iran wp